Zasoby odnawialne nadzieją na przyszłość

Zasoby odnawialne są surowcami, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (w odróżnieniu od surowców nieodnawialnych). Do odnawialnych bogactw przyrody można zaliczyć m. in. wodę, glebę i jej uprawianie, lasy, oraz siłę wiatru. Zasoby odnawialne to inteligentne formy przyrody, które potrafią się regenerować.  

 

Do tradycyjnych odnawialnych źródeł energii można zaliczyć m. in. energię czerpaną ze słońca. Baterie słoneczne pod wpływem padającego na nie światła generują energię elektryczną. Są powszechnie stosowane m. in. w latarkach, kalkulatorach, zegarkach, ładowarkach. Dzięki swojej niezawodności wykorzystywane są w elektrowniach słonecznych,  a także można nimi zasilać domki kempingowe, czy łodzie.

Możliwości jakie stwarzają baterie słoneczne są olbrzymie  np. przydomowe elektrownie, zasilanie telefonów na autostradach, a także zasilanie nowoczesnych diodowych znaków drogowych.

Warto wspomnieć również o energii elektrycznej z wiatru, która w 2010 roku dostarczyła ludzkości 430 TWh, czyli 2,5% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Energia wiatru służąca do wytwarzania energii elektrycznej jest najbardziej rozwinięta technologią na świecie.Jest całkowicie ekologiczna i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Unia Europejska jest wielkim zwolennikiem tego typu rozwiązań, dlatego istniej możliwość ubiegania się o częściowy zwrot kosztów inwestycji np. w przypadku zastosowania elektrowni wiatrowej w domu jednorodzinnym.

www.barometr-nieruchomosci.pl

Zostaw komentarz